NOTICIAS

TORNEOS SEMANA SANTA 2013

PARTIDOS SEMANA SANTA CD. VELLE 26-31 MA[...]
Documento Adobe Acrobat [213.6 KB]
TORNEOS SEMANA SANTA 2013.pdf
Documento Adobe Acrobat [189.1 KB]

SELECCIÓN GALEGA ALEVIN F-8

As xogadoras de Club Deportivo Velle, Andrea e Alexia, convocadas para o adestramento da selección galega alevín de fútbol 8. O adestramento levaráse a cabo en Santiago de Compostela este mércores 13 de marzo, e servirá de preparación de cara a futuros compromisos da selección galega, onde acudiran acompañadas por outras dez xogadoras da provincia de Ourense, boa noticia para o deporte feminino da nosa provincia.

Desde o Club desexamosvos moita sorte e que disfrutedes desta experiencia.

PROXECTO EDUCATIVO-DEPORTIVO

Club Deportivo Velle e a Concellería de Educación do Concello de Ourense, poñen en marcha este proxecto educativo-deportivo, que tratará de fomentar o estudo, e dar apoio os xogadores de Club Deportivo Velle na procura de conxugar a formación educativa e o deporte.

As tutorías comenzan o martes 22 de xaneiro no local social "Antonio Varela", que o Club rehabilitou para a ocasión, para que os nenos se sintan cómodos, e nun ambiente de estudo agradable.

As tutorías impartiránse en catro sesións horarias, os martes e os venres. A primeira sesión comenzará as 17:30 horas ata ás 18:20 horas, comezando a segunda sesión ás 18:30 e rematando ás 19:20 horas, ambas sesións para os xogadores entre os 7 e os 13 anos. Os xogadores da categoría cadete e xuvenil, poderán utilizar a renovada aula para estudio ou preparación dos exames.

Apúntate ás tutorías, formación académica e deporte deben ir da man.

 

Obxectivos
- Fomentar unha aprendizaxe simultánea á actividade deportiva.

- Utilizar o deporte  como motivación para mellorar as súas capcidades de aprendizaxe.

- Realizar exercicio físico para adquirir un crecemento e desenvolvemento adecuado.

- Potenciar unha educación en valores.

- Adquirir e desenvolver hábitos de estudo.

 

Dirixido os alumnos de educación primaria baixo a dirección de un profesor-titor para axudarlos nas tarefas escolares.

NORMAS XERAIS 2ª FASE FUTBOL 8

A Delegación de Ourense da Federación Galega de Fútbol, aprobou as normas xerais para as competicións de fútbol 8, e aclaracións con respecto os distintos sistemas de competición que rexiran nas distintas categorías.

NORMAS XERAIS F-8.pdf
Documento Adobe Acrobat [386.7 KB]

CALENDARIOS 2ª FASE ALEVINS

Xa están dispoñibles os calendarios da 2ª fase da categoría alevín. Os sete primeiros equipos de cada grupo da primeira fase da liga, forman o Grupo A, cun total de catorce equios, onde estará o equipo de Zaragoza que debutará en Eiroás enfrentándose o CDC. Santa Teresita, mentres que os pupilos de Paradela, encadrados no Grupo B con 13 equipos, mediránse o Ribeiro B no Monte da Aira. Sistema de liga a unha volta no que se clasificarán os seis e dous primeiros clasificados en cada grupo respectivamente, para a disputa dos cuartos de final da Copa Deputación.

Sorte a ambos.

ALEVIN.pdf
Documento Adobe Acrobat [289.5 KB]

CALENDARIO 2ª FASE PREBENXAMIN

Xa está dispoñible o calendario da 2ª fase prebenxamin, na que o equipo de Maqui e Conde mediránse o Pabellón B no Monte da Aira. Os dous primeiros clasificados deste grupo de oito, pasaran a disputar os cuartos de final da Copa Deputación.

Moita sorte.

PREBENXAMINS.pdf
Documento Adobe Acrobat [143.0 KB]

SEGUNDA FASE BENXAMIN

Cambio do calendario na competición benxamin. Finalmente acordouse entre os Clubs e a Delegación, facer unha segunda fase a dobre volta, na que os dous primeiros clasificados de cada grupo, clasificaranse para a disputa dos cuartos de final da Copa Deputación.

BENXAMINS F8.pdf
Documento Adobe Acrobat [353.3 KB]

AMANCIO RODRÍGUEZ SANCHEZ ADESTRADOR DA 1ª AUTONÓMICA.

Amancio Rodríguez Sánchez farase cargo do equipo de 1ª autonómica, durante a ausencia de Juan Carlos Figueiredo "Figo" e contará coa colaboración de Jose Luis Rodríguez e Jose Ramón "Jota", como viñan desempeñando ata a fecha, no corpo técnico do equipo de 1ª autonómica.

A Directiva agradece a rápida resposta de Amancio, que ante a petición da xunta directiva, púxose a disposición do club, e xa traballa co primeiro plantel, de cara o compromiso ligueiro do vindeiro domingo ante o Polígono no Monte da Aira.

 

I TORNEO BENXAMIN SOLIDARIO "OPERACIÓN KILO"

Os dous equipos benxamins de Club Deportivo Velle, estarán presentes no I Torneo Benxamín Solidario, que se disputará o vindeiro domingo, día 23 de decembro, no campo do Xeixo en Santa Cruz de Arrabaldo, no que participaran os equipos do Sdc. Arrabaldo, Pabellón CF., CD. Allariz, CDC. Sta. Teresita, Ribeiro FC., CD. Ourense e Ud. Barbadás, nunha fermosa iniciativa na que solicitamos os nosos xogadores que acudan ca súa contribución ata o campo do Xeixo e a disfrutar dunha fermosa mañá de fútbol base benxamín.

 

Por primeira vez os equipos de fútbol da cidade de Ourense, organizan no campo do Seixo de Santa Cruz de Arrabaldo o 23 de decembro (domingo) o I Torneo Benxamín solidario “Operación Kilo”, o vindeiro 23 de decembro, co fin de colaborar coa asociación xuvenil Amencer e Cáritas, na operación kilo que todos os anos coa chegada do Nadal, recolle alimentos e xoguetes que axuden as familias máis necesitadas a poder celebrar estas festas.

Ante a situación económica que vivimos actualmente, o número de familias e persoas que se atopan
en situacións de necesidade incrementouse considerablemente, desbordando o traballo de asociacións como Cáritas ou Amencer, que necesitan máis aportacións de alimentos ou xoguetes, para poder chegar a máis familias, que necesitan a súa axuda.

O fútbol base ourensán quere facer un acto de solidariedade cos más necesitados, organizando este torneo en nome tanto dos equipos participantes como do resto de equipos do fútbol ourensán.

Con esta iniciativa, os equipos organizadores do Torneo, invitan a colaborar ós  asistentes, pedindolles
que como entrada simbólica,  fagan a súa aportación nos vestiarios do campo. As aportacións poden ser xoguetes en bo estado, que servan para xogar, que non falten pezas ou estean en mal estado ou comida, principalmente non perecedera (latas, turrón, pasta, arroz, leite….).

Agradecemos a vosa colaboración, por axudarnos a achegar o Nadal as familias máis afectadas pola situación económica do noso país.

Grupos e calendario do Torneo.pdf
Documento Adobe Acrobat [42.1 KB]

Calendarios 2ª Fase Infantil e Copa Xuvenil e Cadete.

Xa están dispoñibles os calendarios de competición Infantís 2ª fase, e Copas Deputación, Xuvenil e Cadete A e B.

 

Os Xuvenis comezaran a competición de Copa o vindeiro día 1 ante o Polígono no Monte da Aira, mentres que os cadetes desplazaránse para medirse o Santa Teresita e Ribeiro.

Os infantis comenzarán a súa loita para a clasificación para o ascenso, ante o Barbadás B, no Monte da Aira.

Sorte a todos.

COPA JUVENIL.pdf
Documento Adobe Acrobat [5.4 KB]
COPA CADETE A.pdf
Documento Adobe Acrobat [5.3 KB]
COPA CADETE B.pdf
Documento Adobe Acrobat [5.3 KB]
FASE FINAL INFANTIL.pdf
Documento Adobe Acrobat [6.2 KB]

CALENDARIOS FUTBOL 8

Xa están dispoñibles os calendarios das distintas competicións de fútbol oito.

Sorte a todos.

Alevin A
ALEVIN A.pdf
Documento Adobe Acrobat [10.2 KB]
Alevin B
ALEVIN B.pdf
Documento Adobe Acrobat [10.0 KB]
Benxamin A
BENJAMIN A.pdf
Documento Adobe Acrobat [6.8 KB]
Benxamin B
BENJAMIN B.pdf
Documento Adobe Acrobat [37.1 KB]
Prebenxamin
PREBENXAMIN.pdf
Documento Adobe Acrobat [9.9 KB]

COPA DEPUTACIÓN

Sorteo COPA DEPUTACIÓN.

Preferente, 1ª autonómica. (Oitavos de final)

 

CD. Velle - CD. Barco, resultado do sorteo dos oitavos de final da Copa deputación. A eliminatoria, a partido único disputaráse o vindeiro día 12 de outubro.

 

OITAVOSCOPADEPUTACIÓN.pdf
Documento Adobe Acrobat [31.9 KB]

PREINSCRIPCIÓN

Inscríbete na Escola de Fútbol de Club Deportivo Velle e adestra cos mellores monitores.

Infórmate no teléfono 661128390 ou no correo electrónico cdvelle@cdvelle.es.

Esperámoste.

20º TORNEIO RODRIGO BADANA 2012 (Viana do Castelo)

El Infantil B se desplazará este domingo a la localidad portuguesa de Viana do Castelo, para participar en la vigésima edición del Torneo Rodrigo Badana 2012.

El conjunto de Oscar y Petón debutarán a las 10:30 hora local ante el anfitrión la SC. Vianense. Una hora más tarde a las 11:30 les espera el EF. Luciano Sousa.

Ya en la jornada de tarde, el SC. Freamunde (15:00 h) y el Vila Fria 1980 (16:00 h), serán los rivales.

 

torneio_badana_2012_cartaz.pdf
Documento Adobe Acrobat [1.1 MB]
torneio_badana_2012_calendario_sub13.pdf
Documento Adobe Acrobat [213.2 KB]

I TORNEO-MEMORIAL MANOLO CARRERA

I TORNEO-MEMORIAL MANOLO CARRERA.pdf
Documento Adobe Acrobat [494.2 KB]
CALENDARIO.pdf
Documento Adobe Acrobat [155.0 KB]
Triptico.pdf
Documento Adobe Acrobat [1.5 MB]

I TORNEO DE FÚTBOL BASE
INFANTIL/PREBENJAMIN

MEMORIAL MANOLO CARRERA

 

Desde la Directiva de Club Deportivo Velle, queremos rendir homenaje con la celebración de este  Torneo-Memorial, a un hombre que luchó por el fútbol base de Ourense como fue D. Manolo Carrera, fundador del Club que llevaría su nombre y que a principios de los ochenta se fusionaría con Club Deportivo Velle, integrando sus equipos de base en la localidad de Velle.

 

El Torneo-Memorial que se celebrará los días 2 y 3 de junio en Velle, constará de dos categorías. El sábado, en la categoría infantil, contaremos con la presencia de seis equipos, dos portugueses, uno de Vigo, y tres equipos ourensanos. El domingo, los prebenjamines, tendremos la presencia del Montañeros de Coruña, junto con nueve combinados de la provincia.

 

Para este Torneo-Memorial, Club Deportivo Velle contará con la presencia de dos equipos en la categoría infantil y otros dos en la pre-benjamín, que representaran a la Escuela Deportiva de Club Deportivo Velle, actuando dos de ellos bajo la denominación de Club Carrera como homenaje al desaparecido conjunto ourensano.

 

Desde el Club esperamos la respuesta del fútbol ourensano, con la visita a nuestras instalaciones que serán engalanadas para la ocasión, esperando que estos días se conviertan en una fiesta del fútbol base, apostando además por la
continuidad de un Memorial, que nace con vocación de perdurar en el calendario deportivo de Ourense, durante las próximas temporadas.

 

Desde la Organización deseamos que el evento sea del agrado de todos los que se acerquen hasta Velle, para presenciar en directo, el desarrollo de las jóvenes promesas de Galicia y el norte de Portugal y pedimos disculpas por anticipado por los errores que seguro, podamos cometer durante los días de su celebración.

 

Por último, quisiéramos agradecer a todas las Empresas colaboradoras, Administraciones y a la gente que colaborará desinteresadamente a lo largo del evento, que con sus aportaciones hacen posible que este memorial se convierta en una realidad.

mapa guia torneo.pdf
Documento Adobe Acrobat [928.0 KB]
como llegar a velle desde la autovia A-5[...]
Documento Adobe Acrobat [848.6 KB]

Noticias

COPA DIPUTACION INFANTILES

El Pabellon B será el rival de los Infantiles de Pico y Jose Luis, en los octavos de final de la Copa Diputación en el sorteo dado ha conocer esta tarde por la Delegacion ourensana.

El partido de ida se disputara el miércoles 30 de mayo a las 19:30 horas en el Monte da Aira, disputándose la vuelta en Os Remedios la siguiente semana.

octavosinfantiles.pdf
Documento Adobe Acrobat [28.2 KB]

MEMORIAL EDU-BEADE 2012.

El jueves nos desplazamos con una selección prebenjamin, a la localidad de Beade para la disputa del II Torneo de Beade 2012-Memorial Edu.

C.D. Velle formará parte del Grupo 3 junto con el Callobre, Salgueiriños y San Miguel.

Los nuestros debutarán a las 11:35 h ante el conjunto pontevedrés del Salgueiriños.

A las 13:40 nos mediremos al Callobre, para finalizar el grupo contra el conjunto del San Miguel a las 16:35 h.

TORNEO DE MAYO_HORARIOS-CAMPOS.pdf
Documento Adobe Acrobat [41.1 KB]
TORNEO DE MAYO_GRUPOS-RESULTADOS.pdf
Documento Adobe Acrobat [43.2 KB]
regulamento y normas basicas.pdf
Documento Adobe Acrobat [40.9 KB]
cuadro finales.pdf
Documento Adobe Acrobat [41.0 KB]
torneo beade_accesos y parking_2 (1).pdf
Documento Adobe Acrobat [624.4 KB]

COPA DELEGACIÓN CADETE

Resultados del sorteo de la Copa Delegación cadete que se disputará entre los días 12/05/2012 y el 2/06/2012.

 

CD. Velle ha quedado encuadrado en el Grupo A junto con Peroxa CF, UD. Barbadás B, CD. Allariz y CD. Maceda.

El Grupo B: Ribeiro Fc, SDC. Arrabaldo; EMF. Arenteiro B, CD. Ourense "B", Pabellón Promesas CF, CDC. Santa Teresita.

 

Los campeones de grupo se clasifican para la final. 

 

SUERTE CHICOS.

 

 

COPACADETE.pdf
Documento Adobe Acrobat [87.4 KB]

COPA VETERANOS

 

El Velle Veteranos se medirá al Costela en la primera ronda del Torneo de Copa.

COPA.-11-12.pdf
Documento Adobe Acrobat [9.8 KB]

Copa Diputación Alevín 2ª Categoría.

 

Grupo A.

 

PABELLÓN B, BARBADAS B, STA TERESITA B, MARISTAS B, NOGUEIRA DE RAMUIN, ARRANXAR Y CD.VELLE.

 

La competición comenzará a disputarse el día 1/05/2012 y finaliza el 2/06/2012 clasificándose el campeón de grupo para la disputa de las semifinales.

 

 

COPAALEVINES.pdf
Documento Adobe Acrobat [195.0 KB]

XVI Edición del Trofeo "Miguel Ángel"

La Comisión Organizadora de la XVI edición del Trofeo “Miguel Ángel”
quiere poner en su conocimiento la segunda actividad de la XVI edición
del Trofeo, con una jornada práctica para monitores y porteros del
fútbol ourensano que tendrá lugar el  MIÉRCOLES día 4 de abril de 2012
a las 16.30 horas.

El entrenamiento estrenará sede ya que por primera vez tendrá lugar en
el campo Monte da Aira de Velle. La Comisión Organizadora del Trofeo
agradece a Club Deportivo Velle las facilidades ofrecidas para
disponer tanto de sus instalaciones como del material para desarrollar
el entrenamiento. Esta Comisión valora muy positivamente las
facilidades que tanto en este caso C.D. Velle como en anteriores
ocasiones todos los clubs de la provincia ofrecen al Trofeo para
intentar acercar al Trofeo a diferentes clubs para que vivan en
primera persona el desarrollo del Trofeo.

Los ejercicios que desarrollarán los aspirantes serán.

-       Técnica del 1 contra 1.
-       Técnica de salidas en centros laterales
-       Técnica de despeje de puños
-       Técnica de situación en balones en profundidad.

 

TORNEOS SEMANA SANTA

 V TORNEO INTERNACIONAL ALEVIN DE REDONDELA.

 

El equipo Alevín se desplaza el miércoles día 4 hasta la localidad de Redondela, para la disputa de la Fase Previa del Torneo Internacional de Redondela.

El Alevín compartirá Grupo C, con ED. Valmiñor, Figueirido CF y el Redondela A.

Desearle toda la suerte del mundo a nuestros pequeños héroes, que disfrutaran sin duda, de una bonita experiencia con la disputa de este prestigioso torneo.

CALENDARIO FASE PREVIA V TORNEOREDONDELA[...]
Documento Adobe Acrobat [449.5 KB]

III TORNEO INTERNACIONAL FUTBOL 7 INFANTIL DE MOAÑA.

 

Los infantiles seleccionados por el coordinador Pico, se desplazarán el viernes día 6 a la localidad de Moaña, para la disputa del III Torneo Internacional de Moaña.

GRUPO C
 
CD MOAÑA "B"
COLEGIO HOGAR
CD VELLE
EF LUCIANO SOUSA

 

Suerte en esta bonita experiencia.

 

Dossier equipos III torneo.pdf
Documento Adobe Acrobat [1.0 MB]
Calendario III Torneo.pdf
Documento Adobe Acrobat [105.8 KB]

EL BOMBO NOS REGALA UN DERBI INFANTIL.

 

El Infantil de Pico y José Luis comenzará la liguilla en casa este sábado por la tarde ante el Club Lemos. El Infantil B de Oscar y Petón, reciben al Maceda el sábado por la mañana.

 

El Velle y el Velle B compartiran Grupo B, tras el sorteo realizado en la tarde de hoy en el local de la Delegación ourensana.

ED. Chantada; CD. Maceda, Pabellón CF "C"; CDC Santa Teresita y Club Lemos completan este Grupo B, que se jugará a una sóla vuelta, pasando los dos primeros de grupo a la siguiente fase.

El 28 de abril nuevo derbi en el Monte da Aira.

 

Grupo A: Barbadás B, Allariz, Arranxar, Ponte C, Celanova, Arenteiro B, Ribadavia Atlético y Arrabaldo B.

Grupo B: Chantada, Pabellón C, Velle, Santa Teresita, Lemos, Velle B y Maceda

CopaInfantiles.pdf
Documento Adobe Acrobat [254.9 KB]

Nueva equipación CD. Velle.

Construcciones Zaranda es el nuevo patrocinador del primer equipo de Club Deportivo Velle, que estrenó equipación el domingo 18 de marzo ante el Polígono. Además la nueva elástica luce en su espalda la web del Club, claro ejemplo de la modernización y adaptación a las nuevas tecnologías, con la se que pretenden dar a conocer la información del Club dando la bienvenida a todos aquellos que la visiten.

JUVENILES COPA DIPUTACIÓN.

 

En el sorteo celebrado esta tarde en la Delegación ourensana, el Juvenil ha quedado encuadrado en el Grupo B con los siguientes equipos:

 

Arrabaldo; Arrabaldo B; Pabellón Promesas; Maside; Cidade de Ourense; Chantada; Ribadavia Atl y Velle. Se clasifican para la siguiente ronda los dos primeros clasificados.

 

El primer partido enfrentará al CD. Velle contra el Maside este sábado a partir de las 12:00 en el Monte da Aira.

 

BENJAMINES COPA DIPUTACIÓN.

 

En el sorteo Benjamin, el Velle se medirá dentro del Grupo B al Ponte; Verín; Celanova; Barbadás; Xinzo y Velle. Se clasifican para la siguiente ronda los dos primeros clasificados.

 

PREBENJAMINES COPA DIPUTACIÓN.

 

Finalmente la liguilla de los dos grupos Prebenjamines, que en un principio se jugaría a una vuelta, se disputará bajo el formato de ida y vuelta.

 

Esta semana pondremos a vuestra disposición los calendarios.

 

COPAJUVENIL.pdf
Documento Adobe Acrobat [157.4 KB]
COPABENJAMIN.pdf
Documento Adobe Acrobat [106.4 KB]

Ya están disponibles los calendarios de la Copa Diputación de Cadetes y Prebenjamines, tras el sorteo celebrado en la Delegación Ourensana.

 

El cadete se medirá al Ourense B en la primera jornada y al Maceda.

El prebenjamin A comparte grupo con el Ponte Ourense, Pabellón, Arrabaldo y Cd. Ourense.

El prebenjamin B compartirá grupo con el Barbadás, Calasancio, Sta Teresita y Lemos.

 

Suerte a todos.

copacadetes.pdf
Documento Adobe Acrobat [42.5 KB]
copaprebenjamines.pdf
Documento Adobe Acrobat [34.8 KB]