II CAMPUS MIXTO FÚTBOL EN VELLE

Xa podes facer a túa inscripción no II Campus mixto Fútbol En Velle, que se celebrará no campo de fútbol de Velle durante a semana do 30 de xuño o 4 de xullo, cos mellores monitores, seguro de lesións, equipacións de regalo, conferencia e entrega de diplomas e día de piscina, almorzo incluido no prezo.

Inscríbite Xa!!!

dípticoinscripción.pdf
Documento Adobe Acrobat [5.8 MB]

COPA SEMECOR PREBENXAMINS

Xa coñecemos o calendario de competición da Copa Semecor Prebenxamin. Club Deportivo Velle competirá dentro do grupo C, xunto con Monforte, A Peroxa, Ribeiro B e Pabellón, clasificándose os dous primeiros de grupo para a disputa das semifinais.

A competición, a unha soa volta, principia o vindeiro sábado tres de maio.

Moita sorte e a disfrutar.

COPA SEMECOR PREBENXAMIN.pdf
Documento Adobe Acrobat [178.2 KB]

COPA SEMECOR CADETES

Esta fin de semana comeza a Copa Semecor na categoría Cadete. 

O cadete B quedou incluido dentro do grupo B, xunto con Pabellón Promesas, Ourense B, Celanova, Ribeiro e Santa Teresita equipo co que principiaran a competición esta fin de semana. 

O grupo A esta formado por Rúa, Monforte, Antela, Cidade de Ourense e Maceda.

A liguilla disputarase a unha soa volta e clasificarase para a final o campión de cada grupo. 

Moita sorte rapaces.

COPA SEMECOR CADETE.pdf
Documento Adobe Acrobat [110.1 KB]

COPAS DEPUTACIÓN BENXAMINS

A vindeira fin de semana comenza a competición das Copas Deputación en categoría benxamin.

Na Copa Deputación de primeira o Benxamin A de Bouso principia a súa participación en Xinzo, onde se medirá o Antela, e terá como rivais no seu grupo a Pabellón, Pabellón Promesas, Ponte Ourense, Antela e ED. Ourense. Clasificaránse os dous primeiros do grupo para as semifinais nunha liga a  unha volta.

 

Na Copa Deputación de segunda categoría o Benxamin B de Pico medirase na primeira xornada o Barbadás C, e terá como rivais no grupo B a Allariz; Barbadás C, Verín B e Ourense B.

O Benxamin C de Alfonso Massa debuta ante o Ponte B no Monte da Aira, e terá como rivais dentro do Grupo C a Monforte, Ponte B, Pabellón Promesas B, Monforte B e Arenteiro.

A competición de segunda disputarase a unha volta clasificándose para semifinais o campión de cada grupo.

Moita sorte a todos.

Copa Deputación Benjamin 1ª.pdf
Documento Adobe Acrobat [112.6 KB]
Copa Deputación Benjamin 2ª.pdf
Documento Adobe Acrobat [198.5 KB]

COPA SEMECOR XUVENIS

O xuvenil B comezará este fin de semana a disputa da Copa Semecor.

Formada por dous grupos de cinco equipos cada un, o xuvenil B competirá dentro do grupo B xunto con Antela, Maceda, Arenteiro B e Arrabaldo B.

Torneo a dobre volta na que os campións de cada grupo disputarán a final.

A competición comezará este fin de semana, ca disputa da primeira xornada na que os nosos xuvenís se  desprazaran ata Xinzo para medirse o Antela. 

Moita sorte rapaces.

COPA SEMECOR.pdf
Documento Adobe Acrobat [134.7 KB]

COPA DEPUTACIÓN ALEVINS

Calendarios de competición da Copa Deputación en categoría alevín. O Alevin de Quique quedou encadrado no grupo D con Monforte B, Arrabaldo C, Arenteiro B e Ourense C, namentres co Alevin B de Zaragoza está no grupo B con Monforte, A Peroxa, Chantada e Calasancio C. 

 

Competición que se disputará a dobre volta, pasando únicamente o campión de cada grupo a seguinte fase. Moita sorte os nosos equipos.

COPA DEPUTACION ALEVINS.pdf
Documento Adobe Acrobat [290.2 KB]

COPA DEPUTACIÓN PREBENXAMINS

Xa coñecemos o calendario da Copa Deputación Prebenxamin, a cal esta composta por catro grupos.

O prebenxamin de C.D. Velle quedou encadrado no Grupo B, xunto co Arrabaldo, A Peroxa, Santa Tereista e Calasancio.

Moita sorte os noso pequenos campeóns.

Copa Deputación Prebenxamins.pdf
Documento Adobe Acrobat [5.1 KB]

COMPETICIÓN INFANTIL

Calendario de competición infantil correspondente a fase previa da Copa Deputación

COPA DEPUTACIÓN INFANTILES.pdf
Documento Adobe Acrobat [8.3 KB]

COMPETICIÓN CADETES

Calendarios de competición dos cadetes, correspondentes a segunda fase da liga e da fase previa da Copa Deputación.

LIGA 2ª FASE CADETE A.pdf
Documento Adobe Acrobat [6.3 KB]
COPA DEPUTACIÓN CADETE B.pdf
Documento Adobe Acrobat [7.8 KB]

COMPETICIÓN XUVENIS

Calendarios de competición dos xuvenís correspondentes a segunda fase da liga e da fase previa da Copa Deputación.

 

COPA DEPUTACIÓN JUVENIL B.pdf
Documento Adobe Acrobat [6.9 KB]
2ª FASE LIGA XUVENIL A.pdf
Documento Adobe Acrobat [6.3 KB]

SEGURO DEPORTIVO XOGADE

Refª.: LEVANTAMIENTO CAUTELAR DE LA ACTIVIDAD

FUTBOLÍSTICA DEL XOGADE

Con motivo de la reunión mantenida en la mañana de hoy, 18

de noviembre de 2013, entre la Secretaría Xeral do Deporte y la

Federación Gallega de Fútbol, se ha llegado a un acuerdo de

continuidad de la modalidad del fútbol en el programa XOGADE, y por

tanto se procede al levantamiento de la medida de paralización de la

actividad futbolística.

El acuerdo conlleva un cambio en la compañía aseguradora que

a partir de la fecha será la compañía ZURICH INSURANCE PLC SUC

España, para las categorías vinculadas al programa XOGADE.

Se irá informando puntualmente del protocolo de actuación en

caso de lesión deportiva.

Lo que se notifica a TODOS LOS ESTAMENTOS FEDERATIVOS

para su debido conocimiento y efectos correspondientes.

En A Coruña, a 18 de noviembre de 2013

Por la FEDERACIÓN GALLEGA DE FÚTBOL

 

comunicado FGF.pdf
Documento Adobe Acrobat [71.0 KB]

C.D. VELLE FEMININO

 

Comezou a rodar o balón no novo proxecto de Club Deportivo Velle. O equipo feminino realizou hoxe o seu primeiro adestramento.

CALENDARIOS COMPETICÍÓN FÚTBOL 8

A delegación deu a coñecer os calendarios de competición das categorías de fútbol 8.

Na primeira xornada teremos os seguintes encontros:

1ª xornada.

ALEVIN A - A PURISIMA

ALEVIN B - A PEROXA CF

PABELLÓN PROMESAS - BENXAMIN A

BENXAMIN B - ANTELA B

BENXAMIN C - MONFORTE CF

A PEROXA CF - PREBENXAMIN.

 

Moita sorte a todos os equipos.

Forza Velle.

ALEVIN A.pdf
Documento Adobe Acrobat [6.4 KB]
ALEVIN B.pdf
Documento Adobe Acrobat [6.6 KB]
BENXAMIN A.pdf
Documento Adobe Acrobat [6.7 KB]
BENXAMIN B.pdf
Documento Adobe Acrobat [6.7 KB]
BENXAMIN C.pdf
Documento Adobe Acrobat [6.9 KB]
PREBENXAMIN.pdf
Documento Adobe Acrobat [6.3 KB]

GRUPOS COMPETICIÓN FÚTBOL 8

A Delegación deu a coñecer os grupos de competición de fútbol 8, para a tempada 2013-2014, nos que Club Deportivo Velle contara ca participación de seis equipos, dous en categoría alevín, tres en benxamin e un prebenxamin.

En breves datas coñeceremos os calendarios de competición, que comeza o día 5 de outubro, moita sorte a todos.

Ligas_Futbol_8__13-14_N_.pdf
Documento Adobe Acrobat [153.0 KB]

CALENDARIOS CADETES E INFANTIS

Xa coñecemos os calendarios de competición dos equipos Cadetes e dos infantis.

O Cadete A adestrados por Oscar e Petón comezaran a liga recibindo no Monte da Aira o Antela CF., mentres que os Cadete B de Tricoli e Kiko desplazaránse o Barco de Valdeorrras para enfrentarse o equipo local.

Pola súa parte os Infantis de Viana e Marcos, debutaran no Monte da Aira recibindo o Santa Teresita.

As competicións arrancaran o vindeiro 14 de setembro.

Moita sorte rapaces.

 

CADETE A.pdf
Documento Adobe Acrobat [6.6 KB]
CADETE B.pdf
Documento Adobe Acrobat [6.8 KB]
INFANTIL.pdf
Documento Adobe Acrobat [7.7 KB]

CALENDARIOS COMPETICIÓN LIGA XUVENIS

A delegación deu a coñecer os calendarios de competición na categoría xuveníl, na que esta tempada contaremos con dous equipos.

O xuvenil A debutará o vindeiro día 15 de septembro recibindo o Pabellón CF. "C" no Monte da Aira, mentres que o xuvenil B fará o seu debút ante o Allariz no Seixo.

 

XUVENIL A.pdf
Documento Adobe Acrobat [6.6 KB]
XUVENIL B.pdf
Documento Adobe Acrobat [6.8 KB]

CALENDARIO 1ª AUTONÓMICA 13/14

CALENDARIO 1ª AUTONÓMICA 13-14.pdf
Documento Adobe Acrobat [9.7 KB]

JORGE PATO FERNANDEZ "FURRI", NOVO ADESTRADOR DE CD. VELLE.

Jorge Pato Fernández "Furri", será o novo adestrador de Club Deportivo Velle para a tempada 2013/2014. "Furri" que adestrou as últimas tres campañas a SD. Melias, chega a Velle precedido das magníficas tempadas realizadas na Abelleira durante estos últimos anos, cun gran traballo as súas espaldas e co obxectivo de consolidar o Velle na zona noble da clasificación.

Dende a Directiva desexamos moita sorte a Furri nesta nova etapa, e consideramos que é a persona idónea para dirixir este proxecto.

O Coordinador Pico, David Hermida Presidente e o novo adestrador Furri.

CALENDARIOS COPA DELEGACION E COPA DIPUTACION 2012-2013

Xa coñecemos os calendarios das Copas Deputación Cadete e Infantil, máis os calendarios das Copas Delegación Xuvenil, Cadete, Alevin e Prebenxamin.

Os que se proclamen campeóns en cada grupo disputarán as finais das mencionadas competicións, moita sorte a todos os participantes.

COPA DELEGACIÓN XUVENIS

COPA DELEGACIÓN XUVENIS GRUPO A.pdf
Documento Adobe Acrobat [31.5 KB]
COPA DELEGACION XUVENIL GRUPO B.pdf
Documento Adobe Acrobat [21.5 KB]

COPA DEPUTACIÓN CADETES

COPA DIPUTACION CADETES GRUPO A.pdf
Documento Adobe Acrobat [40.4 KB]
COPA DIPUTACION CADETES GRUPO B.pdf
Documento Adobe Acrobat [40.7 KB]

COPA DELEGACION CADETES

COPA DELEGACION CADETES GRUPO A.pdf
Documento Adobe Acrobat [32.0 KB]
COPA DELEGACION CADETES GRUPO B.pdf
Documento Adobe Acrobat [30.0 KB]

COPA DEPUTACIÓN INFANTIL

COPA DIPUTACION INFANTIL GRUPO A.pdf
Documento Adobe Acrobat [30.9 KB]
COPA DIPUTACIÓN INFANTIL GRUPO B.pdf
Documento Adobe Acrobat [30.3 KB]

COPA DELEGACION ALEVIN

GRUPO A.pdf
Documento Adobe Acrobat [5.1 KB]
GRUPO B.pdf
Documento Adobe Acrobat [5.1 KB]
COPA DELEGACIÓN ALEVIN.pdf
Documento Adobe Acrobat [141.7 KB]
GRUPO D.pdf
Documento Adobe Acrobat [5.1 KB]

COPA DELEGACION PREBENXAMINS

COPA DELEGACION PREBENXAMIN GRUPO A.pdf
Documento Adobe Acrobat [31.1 KB]
COPA DELEGACION PREBENXAMIN GRUPO B.pdf
Documento Adobe Acrobat [31.6 KB]